Aktuality

 

Poslední velká akce uzavřela Think Big

10. prosinec 2014

Druhou adventní sobotu 6. prosince si našlo 105 mladých lidí čas, aby navštívili poslední velkou akci Think Big a ukončili tak tříleté trvání tohoto programu. Na akci jsme zároveň oznámili, že pro vás chystáme nový program SmartUp. Bude rovněž zaměřený na mladé. Program spustíme v polovině příštího roku.

Program Think Big podpořil celkem 978 projektů a speciálního vzdělávacího programu se zúčastnilo 2600 lidí ve věku od 15 do 26 let. „Za největší úspěch programu považuji to, že se mladým lidem podařilo úspěšně dokončit 95 % podpořených projektů,“ uvádí Jitka Heřmanová, ředitelka Nadace O2. Mladí lidé získali finanční prostředky a teoretické znalosti, aby mohli úspěšně realizovat svůj nápad.

Všichni organizátoři zajímavých projektů měli šanci se naposledy potkat, sdílet svoje zkušenosti a vzájemně se inspirovat na speciálním workshopu, na jehož přípravě se podílela nezisková organizace PŠL – Prázdninová škola Lipnice. Workshop se konal 6. prosince v Praze v inspirativních prostorách Impact HUB. Na akci vystoupily zajímavé osobnosti jako například Tomáš Pilař, teprve šestadvacetiletý operní režisér a scénograf, který se chopil tématu inspirace. Tu podle svých slov hledá všude kolem sebe. Pokud by měl mladým lidem dát recept, kde ji hledat, pak se řídí heslem: „Geniální dílo tkví v dobře ukrytém zdroji.“  Helena Továrková z Jihomoravského inovačního centra se ztotožnila s tématem originalita: „Být originální neznamená mít jinou barvu tenisek nebo kalhot než okolí, ale přestat se bát prosazovat netradiční myšlenky, které okolí mohou přijít zcestné,“ myslí si.

„Workshop jsme uspořádali zejména proto, aby zde organizátoři úspěšných projektů Think Big a zájemci o realizaci projektů získali další inspiraci a nový impuls pro přihlášení do našeho nového programu, který podpoří všechny chytré nápady,“ naznačuje novou myšlenku programu Nadace O2 Jitka Heřmanová. Podle jejích slov by měl program opět podporovat mladé lidi do 26 let s originálními nápady. Podrobnosti Nadace O2 představí v polovině příštího roku.

_NWJ3743.jpg _DSC3819.jpg _NWJ3450.jpg
_DSC3897.jpg _NWJ3534.jpg _DSC3821.jpg
_NWJ3671.jpg _DSC3778.jpg _NWJ3601.jpg