Aktuality

 

Wayra přichazí do České republiky!

23. listopad 2012

Podpora technologických talentů a projektů – o tom je Wayra. V prosinci přichází Wayra do České republiky! Chcete se dozvědět víc? Chcete se stát součástí ´Telefonica´s startup incubator´? Přijďte 27. 11. v 19:00 do Hub Praha.

Wayra.gifAfter successfully launching 12 academies in 11 countries supporting 170 start-ups around the world, Telefónica’s startup incubator Wayra is coming to the Czech Republic. 

We would like to invite you to this special HUB event where we will explain what Wayra is about, our unique benefits vs. other start-up accelerators, and how start-ups can apply to take part in the next selection. 

You can find more information about Wayra and our current batch of start-ups at www.wayra.org/en


This event will be in English. 


Agenda


7:15 - Introduction of Wayra by Felix Geyr
7:30 - Project Presentation by Chuisy, a new team from our Wayra academy in Munich
7:50 - Q&A followed by open discussion and drinks

 _____________________________________________

 

Jdeme vstříc digitálnímu světu

Úlohou projektu Wayra je identifikovat významný podnikatelský potenciál, jehož prostřednictvím najdeme nové, netradiční zdroje příjmů a úspěšně urychlíme transformaci. V globálním měřítku poskytuje vybraným podnikatelům s inovativními projekty finance, špičkové rozvojové příležitosti, pracovní prostory, i spolupráci se členy akademií Wayra po celém světě a možnost zasáhnout přes 300 milionů zákazníků společnosti Telefónica po celém světě. Projekt Wayra není jen pouhý sen či vize. Jeho krátká historie už naznačila, jakým směrem se bude ubírat. 

 

Novátorské nápady vítány

 

Wayra je určena pro ty, kteří mají nápady, inovativní řešení nebo projekty, které se týkají jedné nebo vícero oblastí zájmu projektu Wayra. Patří mezi ně služby digitálním domácnostem, cloud computing, finanční služby, využití "velkých dat", rychlé zavádění produktu na trh, marketing, zabezpečení, elektronická zdravotní péče (e-Health), elektronické obchodování (e-Commerce), online vzdělávání (e-Learning), tzv. chytrá města (Smart City), nové služby v oblasti sociální péče, sítě a systémy, sociální sítě, mobilní a internetové  aplikace. 

 

Projekty mohou být i ve velmi raném stádiu, pokud disponují dostatečným potenciálem v budoucnu na trhu uspět. Pro všechny v České republice proto nyní platí totéž, co pro ostatní inovátory ze zemí, kde již Wayra má své místo. I v Praze již 12. prosince otevřeme historicky první kolo přijímání přihlášek projektů. Vy nyní máte možnost: někoho talentovaného ze svého okolí k projektu Wayra nasměrovat, nebo se stát tzv. Wayra friend.

 

Výměnou za podporu od úspěšných projektů naše společnost očekává 5 až 10% podíl ve společnosti a přednostní právo – nikoli exkluzivitu – na využití vzniklého produktu nebo služby. Úspěšní uchazeči budou mít na oplátku k dispozici plně vybavené prostory a technologie na dobu nejméně půl roku, koučink a mentoring od špičkových odborníků, příspěvky ve výši až 50 000 eur a přístup až k 300 milionům zákazníků skupiny Telefónica.