Aktuality

 

Karin, Adéla a Tomáš blogují z konference One Young World v Pittsburghu

19. říjen 2012

One Young World, mezinárodní summit konající se 18. - 22. 10. 2012 v Pittsburghu v USA. Vše za účasti tří českých zástupců z Think Big - Karin Venhauerové, Adély Linhartové a Tomáše Sýkory. Sledujte jejich americkou návštěvu na našem webu, přinášíme exkluzivně jejich čerstvé zážitky.

"Where young people become leaders"


20 10. 2012, Adéla Linhartová                                                                             

 

OYW_3.jpg

Připojuju se ke Karin a Tomovi s pozdravem... dnešní den, zvlášť odpoledne a večer, byl 

opravdu "amazing". Měla jsem možnost navštívit hip-hopové natáčecí studio, kde se snaží prostřednictvím rapu a novodobých technologií jako je facebook nebo youtube upozorňovat na aktuální dění ve světě, vzdělávat mladé lidi v různých oblastech a obrátit jejich pozornost k pozitivnímu a aktivnímu postoji k životu. Během této návštěvy jsme nahráli vlastní song s názvem One Beat - One World! 

OYW_1.jpg

Následovala večeře u Pittsburgských rodin, která se v případě naší skupiny proměnila v club party, kterou obohatil můj nový kamarád Saimon z ostrova Samoa úžasnou hrou na piano. Měli jsme možnost ochutnat spoustu výborného jídla z různých konců světa. Prostě spousta zážitků... tímto bych i já ráda vyjádřila dík Nadaci O2 aThink Big za tu skvělou možnost být tu.

 

Natalia Vodianova, světová supermodelka, ale taky zakladatelka nadace s krásným názvem Naked Heart Foundation, vypráví, jak vyrůstala s maminkou a postiženým bratrem ve velmi chudé části Ruska, necítila se ani zdaleka krásná a pozitivní změnu sama sebe i svého okolí začala uskutečňovat tím, že se rozhodla rozdávat více úsměvů. Tak jednoduché věci, které dokonce nic nestojí, mohou mít skutečný dopad na mnoho lidí. Think about it and try to give more smiles ;)

 


20. 10. 2012, Karin Venhauerová                                                                                   

 

OYW_4.jpg

Ahoj lidi,
chci poděkovat Nadaci Telefónica, 
že mohu být na One Young World konferenci. 

Dnes to byl neuvěřitelný den! Navštívili jsme společně s dalšími lídry Carnegie Mellon University, Entertaiment Technology Center, kde jsme měli přednášku, jak správně vést a stát se dobrými lídry. Potom jsme odjeli do Propel Brad dock Hills High School, kde nás

 pohostili dobrou večeří, promítli nám prezentační videa z hlediska profesního zaměření studentů a provedli nás po prostorách školy. A musím říci, že obě školy mě velmi oslnily, 

inspirovaly a doufám, že nasáté vědomosti a osvětu z USA budu moci jednoho dne přinést i do českých škol a univerzit. Všechno pro vás točím!!19. 10. 2012, Tomáš Sýkora                                                                                  

Z konference budoucích prezidentů, premiérek a laureátů Nobelovy ceny za mír_DSC3219.jpgZdravím každého, ke komu se dostaly tyto řádky českého mladíka na jevišti světových dějin. Jmenuji se Tomáš Sýkora, studuji IT, snažím se občansky angažovat ve svém městě a jsem stejně starý jako naše nádherná republika. Řadím se tedy věkově do první generace, která se může zvát vskutku globální. Jsme dobře jazykově vybaveni a jsme stále on-line. Okamžitým sdílením nápadů přes celou planetu je možné vykonat víc, než se kdy vizionářům snilo.

Píšu vám právě z hotelového pokoje číslo 719, mám za sebou první den jedinečné akce. Účastním se díky Nadaci O2 a jejímu programu Think Big mezinárodního setkání mladých, nadějných lidí. Událost se nazývá One Young World konference a odehrává se v přátelském americkém městě Pittsburgh. Pro zástupce více než sto devadesáti zemí jsou zde připraveny diskuse a bloky projevů zabývající se vzděláváním, zdravotnictvím, businessem, politikou, náboženstvím, zkrátka různými odvětvími, kde nás pálí nějaký problém nebo je stále, co zlepšovat. Zní posunutí civilizace o krok vpřed jako velká výzva? Ano jistě, za každým pojmem se skrývá nelehká komplexní situace, do které se s nadšením může pustit snad jen někdo naivní, kdo má podezřele mnoho času na zbyt. Jenže my jsme ještě neztratili svůj optimismus, nejsme opředeni závazky práce, rodiny, finančního úřadu, a navíc chápeme, že ve světě, jaký si vytvoříme, budeme žít dalších několik desetiletí. A naše děti po nás.

Dnes jsem viděl a slyšel Billa Clintona, držitele Nobelovy ceny za mír Muhammada Yunuse, textaře Boba Geldofa nebo soulovou zpěvačku Joss Stone (neříkají-li vám jména nic, využijte pomoci strýčka Googla ;-) ).  Zajisté si dovedete představit mé vytržení. Stačilo by zmínit jedinou z inspirativních myšlenek a nemusel bych se snažit něco smolit. Odlesk jejich slov by ozářil tenhle článeček bez mého přičinění. Avšak jejich ideje si též můžete snadno najít na webu, stojí za těch pár kliků. Já se pokusím přihodit svou trošku do mlýna, nepřeposílat pouze, nýbrž i něco vlastního přidat.

Upřímně oceňuji poutavost řečí důležitých osobností, považuji si však víc svých nových přátel z Indonesie, Jihoafrické republiky, Portugalska či Indie. Je možné být nepřátelský k cizí zemi, jenže pro mne už to nejsou anonymní státy, za každou spatřuji tvář, osobnost, jméno (ač často těžko vyslovitelné). Zároveň díky propojenosti jednotlivých koutů zeměkoule můžeme společně tvořit a motivovat se. Nenalhávám si, že můžu ovlivnit vše, co se mi nelíbí. A že toho je. Přesto každý má určitý akční rádius, do čeho kolem sebe zvládne zasáhnout. Může začít cvičit, být zdravější, může zvednout plastový sáček a hodit jej do žluté popelnice, může se ráno usmát na spolucestujícího v metru, může se zajímat o své přátele a o svůj domov, může jít do Klokánku učit děti matematiku. V rámci svého rádiusu můžete dokázat neuvěřitelné věci. One Young World můj záběr rozšířil o dalších tisíc procent, prakticky není země, kam bych nedosáhl. Hranicí už jen zůstává kreativita, odhodlanost a výdrž věci dotáhnout do konce. Už se těším. Uvidíme, dokážu-li nejen psát, nebo i konat. A co vy?

 

19. 10. 2012, Adéla Linhartová                                                                                

Zdravím z ranního bloku zaměřeného na vzdělání, který zahájila moje oblíbená zpěvačka a sympaťačka Joss Stone velmi inspiritavní a pozitivní řečí. Tomáš všechno krásně shrnul a tak jsem ráda, že můžu připojit pár fotek z předešlého dne, kdy probíhal úžasný uvítací ceremoniál. Snad mi to rychlost internetu dovolí...Měla jsem to štěstí, že jsem mohla během tohoto ceremoniálu reprezentovat naši zemi a nosit její vlajku. Je to těžko uvěřitelné, i když jste tady, že máte tu možnost vidět téměř celý svět skrze mladé lidi, kterým záleží na tom, co se děje a bude dít nejen s jejich zemí, ale s lidmi obecně, prostě protože to jsou lidi.

 

Mějte se krásně. Doufám, že se nám povede alespoń trochu přenést místní atmosféru přes oceán až k vám.

 


11111.jpgAdéla:
"Inspirativní vystoupení Billa Clintona, držitele Nobelovy ceny za mír Muhamada Yunuse a Boba Geldofa, minikoncert úžasné zpěvačky Joss Stone... tomu se říká přivítání. Party na jednom z mnoha mostů v Pittsburghu a ohňostroj byly příjemným zakončením dne. To všechno provází setkávání s lidmi z různých konců světa, o nichž člověk někdy ani nevěděl, že existují. Díky za tu možnost tu být a všechno to prožít :)"
11111111.jpg1111.jpg
Adéla:
"Nést vlajku a reprezentovat tak Českou republiku spolu se 190 dalšími lidmi z celého světa byl větší zážitek než jsem čekala. Karin všechno natáčela :)"111.jpg