Aktuality

 
19 2

Vzdělávací kurzy Levelu 1 - tak trochu jinak než ve škole

Praha, Brno, Pardubice a Ostrava - 4 města, 6 jednodenních kurzů. O víkendech 8. - 9. a 15. - 16. února 2014 se přes 140 podpořených projektů v Levelu 1 zúčastnilo vzdělávacích kurzů zaměřených na rozvoj kompetencí projektového řízení a komunikace.

29 1

Devět hodnoticích komisí vybralo 185 projektů, které získají podporu Think Big

Od 15. ledna se denně diskutovalo nad projekty, které jste přihlásili do programu Think Big v posledních dvou měsících loňského roku 2013. Rozhodování nebylo vždy lehké, nakonec komise rozhodli o podpoře 141 projektů v Levelu 1 a 44 projektů v Levelu 2.

13 1

První hodnoticí komise zasedne 15. ledna

Devět hodnoticích komisí rozhodne o osudu přihlášených projektů do 6. výzvy Think Big. Zajímá Vás, v jakém regionu jsou mladí lidé nejaktivnější, v jaké oblasti se nejčastěji angažují a odkud se o programu nejčastěji dozvídají? Podívejte se na následující statistiky.

7 1

Rekordní počet přihlášek do programu Think Big

Nadace Telefónica otevřela na podzim roku 2013 pošesté přihlášky do programu Think Big. Mladí lidé mohli přihlašovat své projekty a žádat o finanční podporu až ve výši 70 000 Kč. Zájem o program, který podporuje mladé lidi v realizaci svých nápadů a snů, zaznamenal rekordní počet přihlášek – o podporu žádá 655 projektů.

16 12

Uzávěrka Think Big přihlášek se posouvá na 20. prosince 2013!

Rozhodli jsme se vzhledem k množícím se prosbám a hektickému vánočnímu času, že prodloužíme datum uzávěrky přihlášek na pátek 20. prosince 2013 (14:00).

12 12

Pobav své kámoše originálním vánočním Think Big přáním

Vytvoř si na našem Facebooku ve speciální vánoční aplikaci přání a pošli ho svým známým.

2 12

Tour po středních školách celé České republiky

Studenti natáčí videa o projektech, které by mohli v budoucnu v programu Think Big realizovat. Koukněte na to a dejte lajky těm, co mají smysl! Videa budou postupně přibývat až do 10. prosince. ;)

22 11

Program Think Big nově ve dvou levelech

Program Think Big nabízí opět možnost všem změnit své okolí. Co je potřeba, abyste se mohli přihlásit? Být ve věku 15 – 26 let a mít ten správný nápad! Novinkou pro aktuální výzvu je přihlašování se ve dvou levelech. Level 1 je určen pro všechny nováčky, do Levelu 2 se mohou přihlásit všichni úspěšná realizátoři z minulých Think Big výzev.

12 11

Přihlas projekt právě teď!

Malý nápad může znamenat velký krok. Program Think Big pomáhá mladým lidem při realizaci jejich snů. Až do 16. prosince 2013 mohou lidé ve věku 15 - 26 let přihlásit své projekty.

4 10

Thinkbigáři Martin a Bohdana blogují ze summitu One Young World

Clipboard01.jpg

One Young World je mezinárodní summit konající se 2. - 5. října 2013  v Johannesburgu, největším městě Jihoafrické republiky. Vše za účasti dvou českých zástupců z programu Think Big – Bohdany Augustinové a Martina Kučery. Sledujte jejich africkou návštěvu na našem webu, přinášíme jejich čerstvé zážitky.

 

11 9

Díky programu Think Big se uskutečnila Hostina pro tisíc. Akce upozornila na plýtvání jídla

Na pražském Václavském náměstí se v poledne 10. 9. 2013 jedlo zdarma. Organizátoři happeningu "Hostina pro tisíc" připravili právě tolik porcí zeleninového kari ze surovin, které by jinak přišly vniveč. Chtěli tak upozornit na problém plýtvání jídlem, a oslovit nejen spotřebitele, ale apelovat i na změnu legislativy.

19 8

Kdo rozhodoval o podpořených Think Big projektech?

O přihlášených Think Big projektech rozhodovalo 9 pětičlenných hodnoticích komisí. Zajímá vás, kdo se za komisí skrývá? Čtěte http://bit.ly/18RgstJ.

14 8

Hodnoticí mise ukončena: 159 projektů získá na realizaci svých nápadů 7 832 994 Kč

Z 370 nápadů přihlášených do 5. výzvy programu Think Big regionální komise vybraly k realizaci 159 projektů. Podpořeny budou částkou 7 832 994 Kč. Všechny projekty pohromadě můžete vidět na našem webu na adrese http://o2thinkbig.cz/#mapa_projektu

15 7

O osudu 370 přihlášených projektů se začne rozhodovat už 22. 7.

První červencové pondělí se uzavřely brány přijímání přihlášek. Nápady jste přihlašovali do poslední vteřiny a celkem jste jich poslali 370! Hodnotící komise v tuto chvíli projekty pročítají a přidělují důležité body. 

4 7

S Think Big na Campus Party

Informace pro všechny fanoušky digitálních technologií! Pojeďte s Think Big v září do Londýna na technologický festival Campus Party. Šanci má 30 z vás. Přihlášky přijímáme do 22. července.

26 6

Uzávěrka přihlášek přesunuta na 1. 7. 2013!

Rozhodli jsme se na základě vašich žádostí prodloužit možnost přihlásit vaše nápady do programu Think Big. Uzávěrka přihlášek proběhne v pondělí 1. července v 14:00. Využijte čtvyři dny navíc a odešlete svůj nápad, jak změnit život kolem nás. ;)

20 6

Chcete vyhrát vstupenky na Campus Party v Londýně? Soutěžte!

Soutěžte s námi o možnost vyhrát vstupenku, dopravu a ubytování ve stanovém městečku v dějišti největšího festivalu technologií na světě propojujícího oblast inovací, kreativity, vědy a digitální zábavy!

19 6

Největší obavou mladých Čechů je přechod ze školy do profesního života

  • Většina mladých Čechů je spokojena se svým životem, více jak polovina se však obává, že nebudou mít dost peněz na důchod

  • Nejvíce mladých věří, že na úspěšnou budoucnost je připraví studium cizích jazyků; dávají mu přednost před technickými obory i ekonomií

  • Zástupci generace Y vidí příležitosti k podnikání, ale jen málo z nich o něm uvažuje

31 5

Inspirujte se každý týden zrealizovanými projekty na portále Idnes.cz

Víte, že se na českém zpravodajském portále Idnes.cz můžete pravidelně každý týden seznámit s jedním projektem Think Big? Najít nás na této webové stránce je víc než jednoduché - na hlavní stránce www.idnes.cz v záložce Zprávy klikněte na sekci Program Think Big. Inspirujte se zrealizovanými projekty!

13 5

Již tento týden: Otevíráme opět přihlášky!

Již tento týden se po páté otevřou přihlášky do programu Think Big. Získejte až 70 tisíc korun a realizujte nápad, který nosíte ve své hlavě. Přihlášky budou otevřeny do 27. června 2013.